رفتن به بالا
 • جمعه - ۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۱
 • کد خبر : ۱۲۶۱
 • چاپ خبر : شناخت کلی راههای ترک خودارضایی – قسمت اول
ترک خودارضایی
با راه های موثر در ترک خودارضایی آشنا شوید

شناخت کلی راههای ترک خودارضایی – قسمت اول

اولین قسمت از شناخت کلی راههای ترک خودارضایی ذهنیک : اگر گرفتار خودارضایی شدید نگران نباشید , در بدترین حالت هم شما قرار است از آسیبهای بعدی جلوگیری کنید و در ادامه آسیبهای قبلی را بسته بر شدت آنها رفع و بهبود بدهید , راه هایی موثر جهت رهایی از این آسیب وجود دارد , […]

اولین قسمت از شناخت کلی راههای ترک خودارضایی

ذهنیک : اگر گرفتار خودارضایی شدید نگران نباشید , در بدترین حالت هم شما قرار است از آسیبهای بعدی جلوگیری کنید و در ادامه آسیبهای قبلی را بسته بر شدت آنها رفع و بهبود بدهید ,

راه هایی موثر جهت رهایی از این آسیب وجود دارد , در این مطلب نگاهی کلی به راههای ترک خودارضایی خواهیم انداخت.

به این نکته هم توجه داشته باشید که راههای زیر باید بصورت ترکیبی اجرا شوند , که ما در مطالبی , چند روش ترکیبی جهت ترک خودارضایی را ارائه خواهیم کرد.

همچنین باید گفت ترجیح میدهیم در این مطلب تا حد امکان از جزئیات کاسته و به معرفی موثرترین عوامل بپردازیم , زیرا معتقدیم این عوامل به خودی خود میتوانند جزئیات مورد نیاز را جهت رفع این آسیب فراهم کنند.

ورزش :

لازم نیست شما ورزشکاری در سطح حرفه ای و یا عضو یک باشگاه بدنسازی مجهز باشید;
کافیست حتی زمان نشستن (برای مثال حرکت مچ) یا حرکات مشابه را به طور مداوم تکرار کنید و برای لذت بخشتر کردن ورزشتان , حرکات را به صورت رکوردی تداوم ببخشید.

چرا ورزش؟

گذران وقت بصورتی موثر و مفید , بالا رفتن قدرت تمرکز , افزایش توجه به سلامتی تن , سه نکته ی مهم و تاثیرگزار ورزش میباشند که شما تا زمان ترک کامل خودارضایی, به آن نیاز دارید.

شاد باشید و بخندید :

تا میتوانید صحیح بخندید , صحیح شاد باشید و صحیح دیگران را هم شاد کنید.
حتی شده بی بهانه در خانه تان , با اعضای خانواده با لبخند رفتار کنید , اصلا موقع صحبت کردن دو سه شوخی هم وسط حرفهایتان وارد کنید.
جوک بخوانید (البته نه هر نوعی) , داستانهای خنده دار مطالعه کنید , آهنگهای شاد (که البته آهنگهای اصیل ایرانی را پیشنهاد میکنیم) گوش کنید , فیلمهای طنز مشاهده کنید.

خداوند زیباست و لبخند شما هم زیبایی می آورد , پس کار شما یک نوع شکر نعمت است . البته باز تاکید میکنیم که این کار مانند همه کارهای خوب دنیا , باید بصورتی صحیح انجام شود , یعنی موجب آزار دیگران نشود به نحوی که در این شادی دیگران را نیز سهیم کنید و از آن لذت ببرید.

چرا شاد باشیم و بخندیم؟

افزایش روحیه , تاثیر بسیار مثبت بر عملکرد بدن به خصوص مغز شما , بهبود روابط شما و نزدیکانتان و به طبع محبوبیتی که برای شما ایجاد خواهد شد سه مورد از مهمترین مواردیست که خنده و شاد بودن برایتان در طول ترک خودارضایی و حتی بعد از آن به ارمغان خواهد آورد.

به روحتان نرمش بدهید :

نرمش دادن یعنی آماده ساختن خود و نرمش دادن روح یعنی آماده سازی روح و روانتان جهت یک زندگی بهتر و تاثیرگزاری مثبت بر خود و دیگران.
حتی شده با درصد کم , ولی بیش از پیش به دیگران کمک کنید.
زیاد فرقی نمیکند نوع کمکهایتان به چه شکلی باشد , هدف این است که حسی مطلوب را در رضایت دیگران , برای خود به ارمغان بیاورید.

این دیگران میتوانند اعضای خانواده باشند , از فامیلهایتان باشند , یا دوستان و یا حتی کسانی که نمیشناسید.

چرا نرمش روح و روان؟

شما با این کار در حقیقت لایه ای محافظ به دوره افکارتان ایجاد میکنید که تا حد زیادی بتواند در مقابل هجوم افکار بیهوده جلوگیری کند , که این خود علاوه بر اینکه از شما انسانی فعال و خوش اخلاق خواهد ساخت , شما را تبدیل به فردی میکند که بیش از پیش به اهمیت وجودتان پی خواهید برد.

شما همین که بدانید چقدر وجودتان میتواند مثبت باشد در حفظ این وجود تلاش خواهید کرد.

تنها نباشید :

فکر و عمل خودارضایی در شرایطی به سراغتان می آید که تنهایید و زمانی خیال پردازی هایتان در زمینه جنسی به اوج خود میرسد , که تنها هستید.
پس به جمع خانواده بروید و حتی شده خودتان سره صحبت را باز کنید و با هم درمورد موضوعات مختلف گفتگو کنید.
به مسافرت بروید , برای مثال مدتی را به خانه فامیل و دوستان در شهری دیگر بروید , شبکه های اجتماعی اغلب ضررهایی دارند اما یکی از مزایایش دسترسی آسان و در اکثر زمانها , به دوستانتان است.اگر دوست و آشنایی با بینشی بالا و دارای قدرت درک کافی دارید , سعی کنید شبها نزدیک به ساعت خوابتان با او هم صحبت شوید و یا در گروههای تخصصی عضو شوید و با دیگران درمورد مباحث مربوطه برای مثال علمی , هنری , مذهبی و یا فنی بحث و گفتگو کنید.

چرا تنها نباشیم؟

جلوگیری از جولان افکار منفی , استفاده از وقت , به نحوی بهتر در مقایسه با خیال پردازیهای مجرک جنسی , بالابردن اشتیاق جهت فعالیتهای اجتماعی , تنها سه مورد از فواید زیاد این مساله میباشد و شما با همین سه مورد چندین مسیر را که به خودارضایی ختم میشود , مسدود خواهید کرد.

برای خود اهداف کوتاه و اهدافی بلند مدت ترسیم کنید :

شما حتی طی روز و یا حتی طی تمام عمر , میتوانید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید.
میتوانید در یک روز هدفی مانند رفتن به سینما , کتابخانه , خرید یا رفتن به استادیوم یا قدم زدن با دوستان در ساعتی خاص را داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید و آماده شوید.

میتوانید هدفی مانند موفقیت در کسب و کار , موفقیت در زندگی مشترک , موفقیت هایی از این قبیل داشته باشید.حتی موفقیت در جبران شکستها یکی از بهترین تصمیمات انسانها میتواند باشد.

چرا هدف داشته باشیم؟

داشتن هدف به زندگی شما نظم و مسیری جهت رسیدن به موفقیتهایتان میبخشد.انسانها با داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بیشتر قدر خود و زندگیشان را میدانند.

انسان بی هدف در حقیقت انسانی کوچک و ضعیف است که مسلما همچین انسانی قرار نیست به پیشرفت بیاندیشد و به سمت موفقیت راهی شود.

چند نکته طلایی را بنویسید و مرور کنید :

چند مورد را درباره خودارضایی , هرگز و تا مدتی که اراده شما برای ترک همیشگی آن محکم نشده فراموش نکنید و مرور کنید.

خودارضایی مساویست با ; صدمه به سلامتی خود – عقب ماندگی در پیشرفت و دوری از موفقیت – افسردگی و بی حوصلگی شما و متعاقبا بدرفتاری با عزیزانتان – هر شخصی که خدا را دوست دارد و پیرو انسانیت است (چه فردی مذهبی باشد یا خیر) باید بداند این گناه , گناهی بزرگ بوده و شما سهمی در ایجاد اختلالاتی مضر در نسل آینده انسان خواهید داشت – پیری زودرس و تخریب ظاهر شما – درصورتی که قصد بچه دار شدن دارید احتمال اینکه فرزندتان دچار نقصی که شما هم در آن دخیل بودید بالا میرود …

و نکاتی که خودتان هم میتوانید به این لیست اضافه کنید . هرچند این چند مورد خود بیانگر ابعاد مختلف آسیبرسانی , از سوی عمل خودارضاییست.
 
چرا باید اینها را مرور کنیم؟

شما باید همواره یادتان باشد که چه ضررهایی و چه عقب ماندگیهایی بخاطره خودارضایی به خودتان تحمیل میکنید .
شما قرار است به پیشرفتو موفقیت نشانه بروید نه تخریب و نابودی خودتان.

این مطلب , با مطلب “شناخت کلی راه های ترک خود ارضائی – قسمت دوم” تکمیل خواهد شد.

با شما در مجموعه مطالبی با موضوع ترک #خودارضایی همراه هستیم

۲۷+
کانال تلگرام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۲۷ دیدگاه برای “شناخت کلی راههای ترک خودارضایی – قسمت اول”

 • ۱+

  فقط می تونم بگم ازتون خیلی ممنونم

 • ۱+

  من خیلی وقته دچاره این دردم ولی با خوندن این متن ها دیگه ترک کردم

 • ۳+

  سلام.ممنون بابت متناتون چن سالی هس من دچار این درد هستم سنم ب ازدواجم میخوره ولی متاسفانه روم نمیشه بگم بعدشم خدمت دارم میرم واقعا دیگه خسته شدم نمیدونم چ کارکنم دیگه

 • ۴+

  سلام با عرض درود وخسته نباشید.
  منبع دوستی دارم که روزی ۱تا۴بار خود ارضایی میکنه واز من کمک خواسته تا برای ترک کمکش کنم.ولی من نمیدونم بهش چی بگم لطفا من را راهنمایی کنید تاکمکش کنم و او برای همیشه این کار را ترک کند؟

 • ۶+

  سلام من دچار این بدبختی بزرگ هستم و از تمام ضرر هاش آگاه ولی چکار کنم که وقتی جنس مخالف ‌می بینم وجودم بهم میریزه و. سنم طوری نیست که بشه زن بگیرم

 • ۴+

  سلام واااقعااا مطالبتون مفید و کارسازن فقط میتونم بگم خدا خیرتون بده.امیدوارم تو این مسیر هرروز شاهد موفقیت های بیشتری باشید.خدا پشت و پناهتون باشه

 • ۲+

  با سلام ممنون بابت موضوع مفیدتون ممنون میشم مطالب بیشتری درباره خود ارضایی وضررهای خود ارضایی بگزارید ممنون

 • ۵+

  واقعا دلیل خودارضایی چیه؟به نظر من روی این موضوع خوب کار نشده و دلایل و منشا اون اصلا مشخص نشده.

  • ۳+

   با سلام و درود
   دلایل متعددی داره که اکثرا اگر بصورت ریشه ای بررسی بشن به مهار غیر اصولی بعضی از فشارهای عصبی بر روی فرد میرسیم
   البته متاسفانه بخاطر بالا رفتن میزان خودارضایی در بین جوانانمون ترجیح داده شد ابتدا چند راه حل رو منتشر کنیم و سپس به دلایل این آسیب بپردازیم
   ممنون از نظر شما
   موفق و سرفراز باشید

 • ۳+

  مطالبی واقعا مؤثر و عالی گذاشته اید. امید است در راه خدمت به مردم استوار باشید.

  • ۵+

   با سلام و درود
   از نظر شما سپاسگزاریم . ما هم امیدواریم با همراهی شما عزیزان بیش از پیش به هموطنان عزیز خدمت کنیم
   موفق و سرفراز باشید

 • ۵+

  چرا و چه حسی ب آدم غلبه میکنه تا این کار ازش برمیاد، خوب اخه تا کی میتونه دوام بیاره، منشع اصلی که ب این کار رو میبرن چیه؟ اگه عدم وجود جنس مخالفه که دلیل نمیشه خودارضایی کنه، واقعا موندم و سوال شده که چه حسی بهشون دست میده؟؟؟؟؟؟؟

  • ۳+

   با سلام و درود
   تمایلات جنسی امری طبیعیه پس قرار بر سرزنش افراد در این مورد نیست. بلکه چگونگیه ارضای این حس مهمه که بعضا افراد در مقابلش ارزشهای انسانی خودشون رو نادیده میگیرن و به طبع در این افراد شاهد افت کیفیت زندگی خواهیم بود
   بهترین راه ازدواج و بعد تعهد به همسر هست متاسفانه ازدواج برای بعضی افراد با وضع کنونی دنیا عملی آسان بنظر نمیرسه پس ناچارا به سمت خودارضایی میرن البته عوامل و محرکات این آسیب گسترده تر از گفته های ماست . اما باید بدونیم
   خودارضایی اگر یک ساعت فرد رو آرام میکنه در عوض مسبب یک عمر ناآرامی حتی در نسل بعدیش خواهد شد
   متاسفانه گاها افراد با توجه بیش از حد به ارضای تمایلات جنسی , دیگر لذتهای زندگی رو فراموش میکنن و وقتی به خودشون میان که خیلیها به پیشرفت و موفقیت دست پیدا کردن و اونها فقط از کل رندگی چند دقیقه ای لذت ارضا نصیبشون میشه ارضایی که به واسطه خودارضایی عوارض زیادی رو بهشون تحمیل میکنه
   موفق باشید

 • ۱۱+

  سلام من خیلی مطالبتونو دوست دارم و خودم پزشک هستم

 • ۱۲+

  سلام ممنونم بایت این مطلب تاثیرگذارتون.خیلی خوبه که شمااین هارومیذارین تاهوشیاربشیم.ممنونمممممممممممممممم

  • ۹+

   سلام
   خواهش میکنم . هدف ما همینه و از پیشرفت و موفقیت شما عزیزان خوشحال خواهیم شد
   همواره سرفراز باشید

 • ۱۷+

  سلام ممنون بابت این مطلب تاثیرگذار.ممنون میشم بازهم ازاین متن های خوب که ادم روهوشیارمیکنه ارائه بدین.ممنونممممممممممممممممممممممهزاران مطلب ذهنیک را فقط در صفحات اجتماعی ذهنیک مشاهده نمائید

جهت ورود به هر یک از صفحات ما روی یکی از گزینه های زیر کلیک فرمایید

جهت مشاهده ی خود سایت بر روی علامت ضربدر کلیک کنید